Otomotiv Testleri

Laboratuvarımızda bulunan yüksek doğruluk ve tekrarlanabilir özelliklerine sahip 6 eksenli test tablası (MAST) ile otomotiv, demir yolu ve havacılık parça ve sistemlerinin titreşim, şok ve yol simülasyon testleri gerçekleştirilmektedir.

Laboratuvarımızda aynı zamanda müşteri özel şartnamelerine göre kendi belirleyecekleri kriterlerde testler gerçekleştirilmektedir.

Test hizmetlerimiz:

Standarda Dayalı Testler:

TS EN 60068-2-6: Çevre şartlarına dayanıklılık deneyleri - Bölüm 2-6: Deneyler - Deney fc: Titreşim (Sinüs Biçimli)

Genel olarak ekipmanların taşınması ve kullanımı sırasında oluşabilecek titreşime karşı tepki ve dayanım testlerini içeren bir standarttır.

EN 61373: Demiryolu uygulamaları- Demiryolu araçları - Şok ve titreşim testleri

Demiryolu araçlarında kullanılan pnömatik, elektrik ve elektronik ekipmanların rastgele (random) ve şok testlerini tarifleyen bir test standardıdır.

AR-GE Testleri

Otomotiv / Araç Testleri

Müşteriler tarafından iletilen yol dataları kullanılarak laboratuvar ortamında, yol dataları ve araç kullanım koşulları tekrar edilebilmektedir. Otomotiv başta olmak üzere demir yolu, havacılık vb. sektörlerde parça, alt sistem ve sistemlerin tasarım doğrulama süreçleri için 6 eksenli hidrolik MAST sarsma tablası (Stewart platformu) ile test hizmeti sağlanabilmektedir.

Akademik Çalışmalar

Yüksek kapasiteli ve doğruluk seviyesine sahip hidrolik sarsma tablaları ile akademik çalışmalarda istenen veriler simüle edilmekte ve kontrollü bir ortamda tekrarlanabilirlik gereklilikleri karşılanabilmektedir. İvme, deplasman, strain vb. gibi ölçümler, veri toplama sistemi aracılığıyla toplanabilmekte ve yetkin test personeli ile teknik ihtiyaçlara yönelik çözümler sunulabilmektedir.

Müşteri Talebi ile Yapılan Testler

Müşterilerden teknik şartnameler istenen özel koşullar veya müşterinin ürünlerini geliştirme amacıyla yapmak istediği çalışmalar için AR-GE test hizmeti de sağlanmaktadır. Müşteri ile yapılan görüşmeler neticesinde belirlenen test akışı, teknik ihtiyaçlar, istenen çıktılar doğrultusunda istenen sismik, titreşim, şok vb. test ve raporlama hizmeti verilmektedir.

Faaliyet kolları:

  • Otomotiv araç parça ve sistemleri
  • Demiryolu araç parça ve sistemleri
  • Havacılık araç parça ve sistemleri

 

Evinizdeki Riskleri Değerlendirin

Evinizdeki yangın, elektrik çarpması, kayma, düşme ve devrilme risklerini gözden geçirin.

RİSKLERİ DEĞERLENDİR

Teknenizdeki Riskleri Değerlendirin

Teknenizin güvenliği için oluşabilecek tüm riskleri gözden geçirin.

RİSKLERİ DEĞERLENDİR