Allianz Teknik

Allianz Sigorta A.Ş. dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Allianz Grubu’nun üyesi olarak ülkemizde risk yönetimi bilincinin oluşmasına en büyük katkısı olan sigorta şirketlerinden biridir. Sigortacılık hizmetlerinin yanı sıra, her biri değişik branşlarda uzman risk mühendisleri ile müşterilerinin karşılaşabilecekleri riskleri belirlemek ve bu riskleri önlemek adına uzun yıllardır risk mühendisliği hizmetleri de vermektedir. Allianz Sigorta A.Ş., risk yönetimi alanında ülkemizde öncü olmakla kalmayıp, çıtayı sürekli yükseltmeyi kendisine vizyon edinmiştir.

Allianz Grubu, Almanya’nın Münih kentinde bulunan Araba Çarpışma ve Yenilenebilir Enerji Test Merkezleri’nden sonra Türkiye’de test ve eğitim merkezi kurma kararı almıştır. Allianz Sigorta A.Ş.’nin iştiraki, Beykoz Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm Sanayi ve Tic. A.Ş. olarak Türkiye’nin ilk akredite deprem laboratuvarı olma hedefiyle yola çıkılan Allianz Teknik Projesi’nde deprem ve yangına tepki test laboratuvarının yanı sıra, uygulamalı eğitimlerin verildiği özel simülasyon alanları da bulunmaktadır. Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından 15 Ekim 2019 tarihinde faaliyetlerine başlayan Allianz Teknik Deprem & Yangın Test ve Eğitim Merkezi, 01 Nisan 2021 tarihinde Beykoz Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm Sanayi ve Tic. A.Ş. ismi altında AB-1601-T numarası ile Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiştir. Allianz Teknik, akredite olarak gerçekleştirilen test faaliyetlerinin yanı sıra deprem ve yangın konularındaki mühendislik hizmetleri ve uygulamalı eğitim programları ile de müşterilerine hizmet vermektedir.

Allianz Teknik 1 Eylül 2022 tarihi itibariyle yangın ve deprem hizmetlerinden sonra hizmet alanını genişleterek, Çevre ve İklim Değişikliği departmanını kurmuştur. İklim krizinin ciddi noktalara ulaşması ve başta AB ülkeleri olmak üzere dünya genelinde iklim krizi senaryo ve aksiyonlarının konuşulmaya başlanması ile birlikte ülkemizde de sanayilerin direkt ve indirekt olarak bu aksiyonlardan etkilenmesi kaçınılmaz olacaktır. 11 Aralık 2019 tarihinde Avrupa Komisyonu tarafından açıklanan ve iki gün sonra Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi’nde AB liderleri tarafından onaylanan Avrupa Birliği Yeşil Mutabakat kapsamındaki konulardan, ülkemizde de AB ülkelerine ihracat yapan firmalar öncelikli olarak etkilenecektir. Yeni kurulan departmanımızda, firmaların AB Yeşil Mutabakat kapsamında alması gereken aksiyonlar, risk ve fırsatları, karbon ayak izlerinin hesaplanması ve düşük karbon ekonomisine geçişteki yol haritaları için danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunulmaktadır.

Risk farkındalığı yüksek bir toplum ve sürdürülebilir bir gelecek hedefiyle hayata geçirilmiş olan Allianz Teknik projesi ile akademik çalışmalara ve sosyal sorumluluk projelerine de destek olunmaktadır.

Evinizdeki Riskleri Değerlendirin

Evinizdeki yangın, elektrik çarpması, kayma, düşme ve devrilme risklerini gözden geçirin.

RİSKLERİ DEĞERLENDİR

Teknenizdeki Riskleri Değerlendirin

Teknenizin güvenliği için oluşabilecek tüm riskleri gözden geçirin.

RİSKLERİ DEĞERLENDİR