Allianz Teknik

Allianz Sigorta A.Ş. dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Allianz Grubu’nun üyesi olarak ülkemizde risk yönetimi bilincinin oluşmasına en büyük katkısı olan sigorta şirketlerinden biridir. Sigortacılık hizmetlerinin yanı sıra, her biri değişik branşlarda uzman risk mühendisleri ile müşterilerinin karşılaşabilecekleri riskleri belirlemek ve bu riskleri önlemek adına uzun yıllardır risk mühendisliği hizmetleri de vermektedir. Allianz Sigorta A.Ş., risk yönetimi alanında ülkemizde öncü olmakla kalmayıp, çıtayı sürekli yükseltmeyi kendisine vizyon edinmiştir.

Allianz Grubu, Almanya’nın Münih kentinde bulunan Araba Çarpışma ve Yenilenebilir Enerji Test Merkezleri’nden sonra Türkiye’de test ve eğitim merkezi kurma kararı almıştır. Türkiye’nin ilk akredite deprem laboratuvarı olma hedefiyle yola çıkılan Allianz Teknik Projesi’nde deprem ve yangına tepki test laboratuvarının yanı sıra, uygulamalı eğitimlerin verildiği özel simülasyon alanları da bulunmaktadır. Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından 15 Ekim 2019 tarihinde faaliyetlerine başlayan Allianz Teknik Deprem & Yangın Test ve Eğitim Merkezi, 01 Nisan 2021 tarihinde AB-1601-T numarası ile Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiştir.

Allianz Teknik, akredite olarak gerçekleştirilen test faaliyetlerinin yanı sıra deprem ve yangın konularındaki mühendislik hizmetleri ve uygulamalı eğitim programları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Risk farkındalığı yüksek bir toplum ve sürdürülebilir bir gelecek hedefiyle hayata geçirilmiş olan proje ile akademik çalışmalara ve sosyal sorumluluk projelerine de destek olunmaktadır.

Evinizdeki Riskleri Değerlendirin

Evinizdeki yangın, elektrik çarpması, kayma, düşme ve devrilme risklerini gözden geçirin.

RİSKLERİ DEĞERLENDİR

Teknenizdeki Riskleri Değerlendirin

Teknenizin güvenliği için oluşabilecek tüm riskleri gözden geçirin.

RİSKLERİ DEĞERLENDİR